Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, с. Вербівка
Оратівський район, Вінницька область
Освітній портал оратівського району Підписатися на новини
22 Вересня 2018 р

Легенда про кремезний дуб

Не один рік гордістю був могутній красень-дуб. І не тільки його висота, а перш за все діаметр його стовбура визивав найбільше захоплення і здивування. Мабуть, не було в селі такої людини, яка б не пробувала разом з іншими обійняти його стовбур. Не раз можна було побачити, як ставало три чи чотири (а дітей і по п’ятеро-шестеро) чоловіки з метою обхватити стовбур дерева.

Особливо красивим був дуб весняної і літньої пори, коли його крислаті гілки з зеленим листям захоплювали погляд своєю красою і, разом з тим, створювали ніби величезний зелений ковпак, під яким любили відпочивати односельчани. Бо ж і природа навкруги була чудова: квіти в парку,блакитна поверхня води в розміщеному поряд ставку.

Та одного разу сталася біда. Під час грози блискавка вдарила у дуба, розтрощила стовбур, підпалила дерево. Збіглися односельчани до дерева, але нічим зарадити не могли. Стояли похнюплено. Залишився від колись кремезного дуба тільки невеликий стовбур з вигорілою серединою.

Ніхто не може тепер сказати, але, мабуть, з того часу у селі і з’явилася легенда про захований під дубом скарб. Нібито через нього блискавка і вдарила у дерево, притягувана металом. Не один мешканець села пробував знайти цей скарб, але поки що марно. Хтозна, може комусь ще колись і пощастить?

Логін: *

Пароль: *